• 1
  • 2
poniedziałek, 02 sierpień 2021 15:38

"Wakacyjna moc Przystani" [ZDJĘCIA]

Napisała
SOPD "Przystań" w Augustowie SOPD "Przystań" w Augustowie

Wakacje to czas radości, beztroskich zabaw i poznawania ciekawych miejsc, smaków oraz ludzi. W dniach 01.07 - 21.07.2021 roku, 25 dzieci ze Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci "Przystań" brało udział w projekcie dofinansowanym przez Urząd Miasta w Augustowie.

Dzięki projektowi i wsparciu finansowemu Gminy Miasta Augustów podopieczni Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci "Przystań" mogli wypoczywać na tygodniowym obozie prowadzonym przez Tenn Ranch Poland w przepięknej wsi Kopanica. Dzieci miały zapewnione całodzienne wyżywienie oraz liczne atrakcje: zajęcia socjoterapeutyczne, integracyjne, jazdę konną. Obcowanie z przyrodą i urokami polskiej wsi na długo zapadną w pamięci niejednemu dziecku.

Po powrocie do Augustowa dzieci brały udział w pełnych atrakcji zajęciach organizowanych w ramach projektu, prowadzonych przez wychowawców i wolontariuszy. Odbyły się zajęcia sportowe, profilaktyczne, zajęcia przy użyciu sprzętów wodnych, kulinarne, taneczne - Zumba. Dzieci odwiedziły również kino, gdzie obejrzały bajkę pt. "Kurdowie 2". Były również z wizytą w kręgielni. W czasie wolnym podopieczni Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci "Przystań" brali udział w zawodach sportowych, turniejach gier planszowych.

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci "Przystań" serdecznie dziękuje za wsparcie finansowe projektu. Dzięki temu ich podopieczni spędzili szczęśliwe i radosne chwile.

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci "Przystań" w Augustowie mieści się przy ulicy Tytoniowej 5. Jest organizacją pozarządową istniejącą od 1992 roku. Jej przedsięwzięcia uzależnione są od ofiarodawców, ponieważ działalność prowadzonej organizacji opiera się przede wszystkim na datkach ludzi dobrej woli. Organizacja ciągle próbuje pozyskać nowych sponsorów, aby mogła dalej funkcjonować i pomagać dzieciom oraz ich rodzinom.

Źródło: Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci "Przystań" w Augustowie

Gruby Benek
Taekwondo