• 1
  • 2
poniedziałek, 02 sierpień 2021 18:59

Kiermasz Rękodzieła

Napisane przez DG

Za nami dwa dni Augustynek – Kiermaszu Rękodzieła. Jak co roku wydarzenie to przyciągnęło do parku wielu zwiedzających. Kiermasz oferował produkty około 60 wystawców i można tam było znaleźć naprawdę wiele rzeczy. Od ręcznie wyszywanych lalek, przez drewniane zabawki i antyki, które mogły przyciągnąć miłośników historii, po regionalne jedzenie.

W sobotę o 12 odbyło się oficjalne rozpoczęcie kiermaszu, a chwilę potem, zwiedzający mogli oglądać występ Zespołu Tańca Ludowego Bystry. Młodzi tancerze tańczyli do regionalnych suwalskich i augustowskich melodii. O 14 był koncert białostockiego zespołu Kapela Batareja. O 18 wystąpiła największa gwiazda tego kiermaszu – Karolina Cicha.

W niedzielę również nie brakowało atrakcji. Od rana między stoiskami przechadzało się wiele osób, a o 11 swój występ zorganizowało Podlaskie Kino Plenerowe. Najmłodsi zwiedzający mogli bezpłatnie cieszyć się projekcją dwóch filmów: Lego: Przygoda i Scooby Doo. O godzinie 16 odbył się koncert Augustowskiej Orkiestry Dętej.

Warto też wspomnieć o oddawaniu krwi. W niedzielę od godziny 9 do 14 oraz w poniedziałek można to było zrobić w specjalnie do tego przystosowanym autobusie.

Gruby Benek
Taekwondo