Wydrukuj tę stronę
środa, 04 sierpień 2021 13:36

Śmierć mieszkanki Augustowa – informacje po sekcji zwłok

Napisała

Przeprowadzona wczoraj (3 sierpnia) sekcja zwłok kobiety, którą znaleziono utopioną w Kanale Bystrym w Augustowie, pozwoliła na ustalenie przez prokuraturę nowych szczegółów w toczącym się śledztwie.

Przypomnijmy, że dnia 1 sierpnia z Kanału Bystrego przy ulicy Waryńskiego w Augustowie zostały wyłowione zwłoki kobiety. Z dotychczasowych informacji wynikało jedynie, iż była to 72-letnia mieszkanka Augustowa. Nie było jeszcze wiadomo nic więcej o okolicznościach śmierci kobiety. Najważniejszym pytaniem było to, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy może w całą sprawę były zamieszane osoby trzecie. Wczoraj (3 sierpnia) została jednak przeprowadzona sekcja zwłok denatki. Czy badanie przyniosło jakieś odpowiedzi? Aby dowiedzieć się więcej, skontaktowaliśmy się z Prokuraturą Rejonową w Augustowie.

„W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok 72-latki biegły stwierdził brak udziału osób trzecich i to jest najważniejsze. Był to po prostu nieszczęśliwy wypadek. Przyczyna zgonu zostanie stwierdzona po przeprowadzeniu badań histopatologicznych” – poinformowała nas prokurator Joanna Gref-Drejer z Prokuratury Rejonowej w Augustowie.

Od naszej rozmówczyni dowiedzieliśmy się również, że ustalenie przyczyny zgonu może potrwać dość długo, ponieważ muszą zostać przeprowadzone szczegółowe badania.