• 1
  • 2
czwartek, 05 sierpień 2021 16:30

Planujesz wakacje? Skorzystaj z tego rozwiązania

Napisane przez KK
pixabay.com pixabay.com

W województwie podlaskim stale rośnie zainteresowanie bonem. Liczba aktywowanych bonów przekroczyła 65 tys., co stanowi 55 proc. Rodzice i opiekunowie z naszego regionu za wypoczynek swoich pociech zapłacili 30 mln zł przyznanymi bonami. W całym kraju transakcje bonem wyniosły ponad 1,264 mld zł.

Bonem można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne dla dzieci. - Liczba osób, które aktywowały bon, oraz liczba płatności realizowanych tym środkiem w czasie ostatniego miesiąca  wzrosła niemal dwukrotnie. Ma na to wpływ lepsza sytuacja epidemiczna, otwarcie wielu dotychczas niedostępnych atrakcji turystycznych, ale przede wszystkim sezon wakacyjny. Rodzice z województwa podlaskiego na 119 tys. bonów uruchomili ponad 65 tys. z przysługujących im bonów, co znacznie przekracza połowę. Zainteresowanie tą formą opłaty za wypoczynek najlepiej obrazuje liczba  całkowicie wykorzystanych bonów. Gdy na początku czerwca w całości wykorzystanych bonów było około 5,8 tys., to obecnie jest już ponad  25 tys., co stanowi 21 proc. wszystkich bonów. Kwota płatności zrealizowanych bonami przez mieszkańców województwa podlaskiego sięgnęła 30 mln złotych – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS podlaskiego.

Warto przypomnieć, że bonem można dokonać płatności do 31 marca 2022 r. Nie można go wymienić na gotówkę, ani inne środki płatnicze. Podmioty turystyczne, których jest aktualnie blisko 28 tys. przyjęły już  2 mln. płatności bonem. Tylko za usługi hotelarskie polscy przedsiębiorcy otrzymali już 625 mln zł.

Rodzice, którzy jeszcze nie aktywowały bonu powinny to zrobić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce - Ogólny. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę - Polski Bon Turystyczny, a następnie - Mój bon.  Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.

Katarzyna Krupicka
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Taekwondo
Gruby Benek