• 1
  • 2
czwartek, 05 sierpień 2021 14:30

Śmierć 10-latki w Augustowie. Co wykazała sekcja?

Napisała

W lipcu br. na jeziorze Białym w Augustowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Śmierć poniosła 10-latka. Augustowska Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo w tej sprawie. Odbyła się już sekcja zwłok dziewczynki. Co do tej pory udało się ustalić?

Przypomnijmy, w lipcu br., podczas nauki pływania na nartach za motorówką, doszło do strasznego wypadku. 10-letnia dziewczynka, która uczestniczyła wtedy w zajęciach prowadzonych przez Augustowski Klub Sportowy „Sparta”, upadła i musiała trafić do szpitala. Niestety nie udało się uratować dziecka – 10-latka zmarła.

Śledztwem w sprawie tego tragicznego w skutkach wypadku zajęła się Prokuratura Rejonowa w Augustowie. Na tę chwilę wiemy, że odbyła się już sekcja zwłok zmarłej dziewczynki. Czy po badaniu wiadomo coś więcej na temat okoliczności tego zdarzenia? Co wykazały wyniki sekcji oraz jakie są przyczyny śmierci dziecka? Aby dowiedzieć się więcej, skontaktowaliśmy się z prokurator Joanną Gref-Drejer.

„Prowadzone jest postępowanie w kierunku artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego, czyli wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym. Nie mogę nic powiedzieć na temat wyniku sekcji zwłok 10-latki, ponieważ biegli nie dostarczyli mi jeszcze protokołu. Wyniki badania mogą pojawić się za miesiąc-dwa. Trochę to niestety trwa” – poinformowała nas pani prokurator.

Śledztwo jest więc cały czas w toku. Będziemy bacznie obserwować jego przebieg, a o postępach w sprawie informować na bieżąco.

Taekwondo
Gruby Benek