• 1
  • 2
niedziela, 08 sierpień 2021 19:47

VIII Rodzinne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym (zdjęcia) Wyróżniony

Napisane przez DG

Dziś odbyła się już VIII edycja Rodzinnych Zawodów w Wędkarstwie Spławikowym, zorganizowana przez Koło PZW Augustów i Hotelik Karmel. Tegoroczna edycja odbyła się jak zwykle w okolicach Karmelu i przyciągnęła do siebie mnóstwo osób, także tych najmłodszych.

Wystartowało 56 par, które były podzielone na 3 kategorie: małżeństwo, opiekun + dziecko oraz rodzeństwo. Po zapisach, które rozpoczęły się o godzinie 8:00, nastąpiło losowanie miejsc, które mieli zająć uczestnicy zabawy. Jako że chętnych do zawodów było wielu, miejsca do łowienia ryb rozciągały się od portu aż do okolic Pałacu na Wodzie. Mimo że pogoda nie sprzyjała przez całe zawody, bo niekiedy padało, uczestnicy dobrze się bawili.

Około godziny 11:00, po 2 godzinach łowienia, rozpoczęło się ważenie ryb, które miało później wyłonić zwycięzcę. Po ustaleniu wagi, wszystkie złowione ryby, były wypuszczane z powrotem do wody. Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy zabawy mogli posilić się kiełbaskami, kartaczami i lodami, które zorganizować pomogli sponsorzy wydarzenia.

Ogłoszenie wyników było nietypowe, bo nagrodzone zostały nie, jak to zwykle bywa, 3 pierwsze miejsca, ale aż 6. Poza tym wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia, więc nikt nie wyszedł bez upominku.

Wyniki zawodów wyglądały następująco:

W kategorii małżeństwo:
1. Justyna i Piotr Cwalińscy
2. Anna i Mieczysław Szczerbakow
3. Teresa i Grzegorz Fijołek

W kategorii opiekun + dziecko:
1. Bogdan i Kamil Truszkowscy
2. Patrycja i Jarosław Lemiesz
3. Weronika Fijołek i Patrycja Makowiecka

W kategorii rodzeństwo:
1. Krystian i Szymon Suchoccy
2. Jakub i Gabriel Bartoszewscy
3. Bartłomiej i Daniel Drażba

Gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku !

Taekwondo
Gruby Benek