• 1
  • 2
poniedziałek, 09 sierpień 2021 13:45

Blisko 700 przekroczeń prędkości jednego dnia

Napisała
Policja Podlaska Policja Podlaska

Ponad 170 policjantów, w piątek, zwracało szczególną uwagę na prędkość z jaką jeżdżą kierowcy po podlaskich drogach. Spośród 864 ujawnionych wykroczeń, aż 674 dotyczyło przekroczeń prędkości. 12 osób straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę. Policjanci zatrzymali też blisko 40 dowodów rejestracyjnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali 3 kierowców pod wpływem alkoholu. To bilans działań podlaskich policjantów z "drogówki", w tym mundurowych z podlaskiej grupy Speed.

Tuż przed weekendem policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy po podlaskich drogach. Cel tych działań był jeden...zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym i wyeliminowanie z dróg kierowców, którzy swoją brawurową jazdą stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków oraz w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają prędkość. Szczególną rolę odgrywali policjanci z grupy Speed, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a niewątpliwie nadmierna prędkość do nich należy. Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków. Tylko przez pierwszych 7 miesięcy tego roku na drogach Podlasia z jej powodu doszło do 41 wypadków, w których 19 osób zginęło, a 38 zostało rannych.

Tylko jednego dnia podlascy policjanci ujawnili 864 wykroczeń, z czego 674 dotyczyło przekroczeń prędkości. Aż 12 osób straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Jednym z nich był 48-letni kierowca mazdy, który ulicą Ciołkowskiego jechał za dużo 62 kilometry na godzinę. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że "chciał przegonić samochód, bo długo stał". Ponad 170 policjantów, głównie z drogówki skontrolowało w sumie 932 pojazdy. Dodatkowo, mundurowi zatrzymali blisko 40 dowodów rejestracyjnych. W ich ręce wpadło też 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice pod pływem alkoholu. Jednym z nich był 32-letni mieszkaniec Grajewa, który jechał skodą mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w piątkowy wieczór w centrum Grajewa.

Policjanci przypominają, że zasada "noga z gazu" jest zawsze aktualna i aby kierowcy o niej nie zapominali, zapowiadają podobne akcje w przyszłości.

Źródło: Policja Podlaska

Taekwondo
Gruby Benek