• 1
  • 2
czwartek, 12 sierpień 2021 08:40

Wpadł bimbrownik ukrywający nielegalny alkohol w podziemny zbiorniku

Napisane przez RH

 Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach wsi Rudnica (pow. białostocki). Podczas akcji zabezpieczono blisko 700 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparaturę służącą do jego produkcji.

Funkcjonariusze KAS z Białegostoku ustalili, że w lesie w okolicach wsi Rudnica funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol na dużą skalę. Mundurowi wkroczyli na jej teren zaskakując nadzorującego produkcję 40-letniego mężczyznę, mieszkańca Białegostoku.

W zamaskowanej leśnej bimbrowni funkcjonariusze ujawnili m.in. kadzie na zacier, trzy piece, kotły i chłodnice wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 150 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy około 55 procent. W trakcie przeszukania terenu bimbrowni funkcjonariusze odkryli podziemny zbiornik magazynowy w którym znajdowało się kolejne niemal 550 litrów bimbru.

Mundurowi zarekwirowali nielegalny alkohol oraz zabezpieczyli aparaturę do jego produkcji. Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

 

Radosław Hancewicz

 

Taekwondo
Gruby Benek