• 1
  • 2
poniedziałek, 16 sierpień 2021 07:58

Służby przejęły mienie warte blisko 31,3 mln zł

Napisane przez RH

 

W ramach dwóch postępowań służby zabezpieczyły na poczet przyszłych kar i grzywien mienie przestępców o wartości ok. 31,3 mln. W jednym z postępowań brała udział podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) – KAS i CBŚP rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która wyłudzała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, zatrzymanie podejrzanych, czy przejęcie urządzeń służących do popełniania przestępstw nie kończy prowadzonych śledztw. Służby dążą do ustalenia i przejęcia majątków należących do podejrzanych.

W ramach dwóch postępowań, na poczet przyszłych kar i grzywien, zabezpieczono mienie o wartości ok. 31,3 mln zł – są to głównie nieruchomości i udziały w spółkach.

Podczas pierwszej akcji, KAS, CBŚP i Prokuratura Krajowa rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie wyłudzali ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dofinansowania na realizację projektów wdrażających innowacyjne linie technologiczne z branży higienicznej. O sprawie informowaliśmy w czerwcu 2021 r.: KAS i CBŚP rozbiły grupę wyłudzającą dofinansowanie na realizację innowacyjnych projektów. W tym postępowaniu zabezpieczono udziały w spółkach oraz nieruchomości (domy, mieszkania i apartamenty) o wartości blisko 26 mln zł.

Drugą sprawę prowadzą od kilku miesięcy CBŚP i Prokuratura Krajowa. Grupa przestępcza działała w Polsce, ale też prowadziła agencje towarzyskie w Wielkiej Brytanii. Zyski były transferowane do Polski, gdzie inwestowano je w nieruchomości. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono domy, mieszkania i działki budowlane o wartości ponad 5,3 mln. zł.

 

KAS

 

Gruby Benek
Taekwondo