• 1
  • 2
środa, 18 sierpień 2021 11:17

Święto Wojska Polskiego w 1 Podlaskiej Brygadzie OT

Napisane przez ŁW

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w swoich Stałych Rejonach Odpowiedzialności, włączyli się w obchody Święta Wojska Polskiego oraz rocznicy Bitwy Warszawskiej.

 Podlascy terytorialsi uczestniczyli w trzech piknikach pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej (Grajewo, Kolno i Suwałki) oraz w dziesięciu uroczystościach organizowanych przez władze lokalne (Białystok, Białowieża, Choroszcz, Dąbrówka Kościelna, Goniądz, Grajewo, Łomża, Perlejewo, Piątnica, Wysokie Mazowieckie).

Na stoiskach promocyjnych dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się zarówno uzbrojenie Wojsk Obrony Terytorialnej (m.in. karabinki GROT, pistolety VIS100, moździerze LMP-2017), jak i sprzęt wykorzystywany w działaniach przeciwkryzysowych, tym quady, które były używane podczas akcji gaśniczej w Biebrzańskim Parku Narodowym. Podczas pikniku "Zostań Żołnierzem RP" w Grajewie uczestniczyli żołnierze Batalionowej Grupy Bojowej NATO, z którymi ściśle współpracują podlascy terytorialsi.

Na każdym z punktów promocyjnych można było spotkać rekruterów 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy zebrali blisko 30 wniosków o powołanie do służby.

 

Łukasz Wilczewski

Gruby Benek