• 1
  • 2
sobota, 21 sierpień 2021 07:32

Rajd turystyczny ,,Z biegiem Kanału Augustowskiego’’ 2021

Napisane przez KŻ
Zdjęcie archiwalne AOT fot. J. Koniecko Zdjęcie archiwalne AOT fot. J. Koniecko

4 września 2021 roku odbędzie się już VI edycja imprezy turystycznej „Z biegiem Kanału Augustowskiego” organizowanej przez Augustowską Organizację Turystyczną. Projekt odbywa się w ramach tegorocznych Dni Augustowa.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do mieszkańców jak i turystów. Jest to idealna okazja by aktywnie spędzić czas.
Uczestnicy rajdu mogą wybrać jedną z czterech form aktywności: rajd konny, rajd rowerowy, spływ kajakowy i biegi. Warto zaznaczyć, iż bieg ma charakter wyłącznie rekreacyjny, nie jest mierzony czas, liczy się świetna zabawa i czas spędzony w pięknym otoczeniu Kanału Augustowskiego. Tempo dostosowane będzie do potrzeb uczestników. Finał biegu oraz innych aktywności odbędzie się na Śluzie Swoboda, gdzie na uczestników czekać będzie piknik przy muzyce.

 „Z biegiem Kanału Augustowskiego” jest to już kolejna edycja imprezy, która pierwszy raz odbyła się w 2014 roku. Ma ona na celu popularyzację aktywnej turystyki, promocję szlaków turystycznych położonych wzdłuż Kanału Augustowskiego i ich wyjątkowych walorów. Wydarzenie to, promuje produkt turystyczny ,,Kanał Augustowski” jako najbardziej atrakcyjny szlak wodny ziemi augustowskiej województwa podlaskiego oraz jednego z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych w Polsce.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wybrać swoją ulubioną aktywność, wypełnić formularz i wpłacić opłatę wpisową. Zapisy trwają do 1 września w Centrum Informacji Turystycznej w Augustowie.

BIEGI

Trasa: Augustów - Śluza Swoboda - Augustów ok 14 km.
Zapewniamy opiekę pilota na trasie oraz transport powrotny do Augustowa.

Opłata wpisowa - 50 zł od osoby.

SPŁYW KAJAKOWY

Trasa spływu: Śluza Gorczyca- Śluza Swoboda ok. 10 km. Zapewniamy transport. Spływ obejmuje miejsce w 2 os. kajaku, profesjonalną opiekę instruktora - ratownika. Uczestnicy zostaną przewiezieniz miejsca startu (Amfiteatr Miejski) na miejsce początku spływu – Śluzę Gorczyca.
Opłata wpisowa -70 zł od osoby.

RAJD KONNY

Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów. Zapewniamy konie oraz profesjonalną opiekę pilota na trasie. Wymagana umiejętność jazdy konnej.
Opłata wpisowa– 70 zł od osoby

 RAJD ROWEROWY

Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów (ok. 15 km w jedną stronę). Profesjonalna opieka pilota na trasie. Wymagany własny rower.
Opłata wpisowa – 50 zł od osoby
Uwaga – ilość miejsc ograniczona!

Opłata wpisowa gwarantuje:

-udział w wybranej przez siebie aktywności: rajd rowerowy/ rajd konny/ spływ kajakowy/ biegi- obiad dla uczestnika
- udział we wspólnym pikniku na Swobodzie przy muzyce
- gadżety
- pamiątkowy identyfikator
- ubezpieczenie
- transport
- opiekę ratowników i pilotów podczas rajdu
- zabezpieczenie medyczne

Każda z tych aktywności odbywać się będzie w tym samym czasie. Początek imprezy o godzinie 9.00 przy Amfiteatrze Miejskim nad jeziorem Necko, gdzie odbędzie się oficjalne powitanie uczestników oraz rozpoczęcie wydarzenia.

Rejestracja zawodników do 1 września 2021 roku
CIT AUGUSTÓW, AOT (przy dworcu PKS)
ul. Rynek Zygmunta Augusta 19,16-300 Augustów
Istnieje możliwość rejestracji drogą mailową lub telefonicznie.
Kontakt:  728 755 936 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Regulamin wydarzeniaoraz formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej www.augustow.org.pl oraz na stronie wydarzenia na portalu Facebook a także w biurze AOT.

Zachęcamy do zapisów i udziału w wydarzeniu.


AOT

 

Gruby Benek
Taekwondo