Wydrukuj tę stronę
wtorek, 24 sierpień 2021 16:42

Śmiertelny wypadek – belownica wciągnęła mężczyznę

Napisała
Zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com) Zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)

W jednej z podlaskich gmin doszło do tragicznego wypadku. Wykonujący prace polowe mężczyzna, który obsługiwał belownicę, zginął na miejscu.

Trwa sezon na prace w polu. Niestety w tym okresie policja oraz straż pożarna bardzo często otrzymuje zgłoszenia o wypadkach podczas obsługiwania maszyn rolniczych. Stało się tak również wczoraj (23 sierpnia) w gminie Turośl (powiat kolneński) w miejscowości Szablaki. 54-letniego mężczyznę wciągnęła belownica do siana.

„Dnia 23.08.2021 o godzinie 16:10 zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Szablaki, gdzie belownica wciągnęła mężczyznę. Niestety przez odniesione rany mężczyzna zginął na miejscu” – czytamy na facebookowym profilu OSP KSRG Turośl.

Do wypadku zostali rozdysponowani strażacy z OSP KSRG Turośl, strażacy z PSP w Kolnie, policja oraz ZRM.

Tego typu wypadki mają miejsce bardzo często, dlatego przestrzegamy – podczas wykonywania prac polowych i obsługiwania maszyn rolniczych zawsze należy zachować ostrożność i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie należy popadać w rutynę, nie działać w pośpiechu oraz nie lekceważyć ewentualnych zagrożeń. Tylko wtedy prace w polu mogą być bezpieczne, a wielu wypadków uda się uniknąć.

Źródło: OSP KSRG Turośl