• 1
  • 2
poniedziałek, 30 sierpień 2021 16:30

Wakacyjne powroty - skontrolowano aż 808 pojazdów

Napisane przez AM
Policja Podlaska Policja Podlaska

Za nami ostatni weekend wakacji. Tylko wczoraj nad bezpieczeństwem powracających czuwało ponad 150 policjantów, którzy skontrolowali 808 pojazdów. Mundurowi ujawnili 770 wykroczeń, z czego ponad 600 dotyczyło przekroczeń prędkości. 9 osób straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę. Dodatkowo policjanci zatrzymali 12 kierowców pod wpływem alkoholu. To bilans niedzielnych działań podlaskich policjantów z "drogówki", w tym mundurowych z podlaskiej grupy Speed.

Za nami ostatni weekend wakacji. W związku ze wzmożonym ruchem na drogach policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy po drogach Podlasia. Cel tych działań był jeden - zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym i wyeliminowanie z dróg kierowców, którzy swoją brawurową jazdą stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków oraz w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają prędkość. Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków. Od początku roku z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości na drogach Podlasia doszło do 45 wypadków. W wyniku tych zdarzeń 20 osób zginęło, a 42 zostało rannych.

Ponad 150 policjantów głównie z drogówki skontrolowało w sumie 808 pojazdów. Mundurowi ujawnili 770 wykroczeń, z czego aż 608 dotyczyło przekroczeń prędkości. 9 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Dodatkowo, policjanci zatrzymali 35 dowodów rejestracyjnych. W ręce mundurowych wpadło też 11 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice pod pływem alkoholu.

Źródło: Policja Podlaska

Gruby Benek
Taekwondo