• 1
  • 2
wtorek, 31 sierpień 2021 16:21

W Augustowie znów zawyją syreny

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Informujemy mieszkańców Augustowa oraz całego powiatu augustowskiego, że już jutro (1 września) będzie można usłyszeć sygnały alarmowe. Dlaczego zostaną one uruchomione? Czy trzeba się czegoś obawiać?

„Urząd Miejski w Augustowie informuje, iż w dniu 1 września 2021 r. o godz. 12:00 na terenie powiatu augustowskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe w celu upamiętnienia 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej” – czytamy na urzędowej stronie internetowej.

„Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania, wykorzystując w tym celu uregulowania zawarte w art. 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 poz. 96)” – informują w dalszej części artykułu urzędnicy.

W dniu jutrzejszym, słysząc dobiegający dźwięk syren alarmowych, nie trzeba więc niczego się obawiać, ponieważ przekazywane sygnały będą ćwiczebne, ale przede wszystkim będą upamiętnieniem 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Źródło: UM Augustów

Gruby Benek