Wydrukuj tę stronę
czwartek, 02 wrzesień 2021 16:29

Wjeżdżając do Augustowa będziesz zachwycony!

Napisała
Google Maps Google Maps

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – chyba właśnie zgodnie z tą zasadą zaczęły działać augustowskie władze miasta. Po długich staraniach wreszcie udało się przejąć pewne obiekty, które mają zachwycać wjeżdżających do Augustowa. O co chodzi?

„Ukwiecimy ronda na wjeździe do miasta, ponieważ chcemy, aby turyści odwiedzający Augustów od pierwszego spojrzenia zachwycili się jego pięknem” – mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.

Rozmowy burmistrza miasta z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, na temat przejęcia od tej instytucji czterech rond przy wjeździe do Augustowa, trwały od dawna. Dlaczego miasto zabiegało o ronda? Czy GDDKiA nie dość dobrze nim zarządzała?

„Sprawa wygląda tak, że GDDKiA ma inne zadania i cele w tym względzie. Im chodzi głównie o bezpieczeństwo i funkcjonalność ronda i traktują je jako element drogi. Z miejskiego punktu widzenia rondo jest także elementem krajobrazu i zależy nam na pierwszym wrażeniu, jakie piękne, ukwiecone rondo zrobi na naszych gościach” – mówi zastępca burmistrza.

Miasto zarządza już dwoma rondami przy węźle Borki oraz podwójnym rondem wjazdowym od strony Białegostoku i Warszawy – rondem Obławy Augustowskiej. W toku są działania przejęcia od GDDKiA jeszcze dwóch obiektów.

„Jestem przekonany, że przejmiemy również pod miejskie zarządzanie rondo Marconiego. Nasze rozmowy z GDDKiA, podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych rond, z pewnością zakończą się podpisaniem porozumienia” – informuje nasz rozmówca.

Zapytaliśmy zastępcę burmistrza, kto będzie zajmował się planowaniem ukwiecenia rond.

„Prace projektowe ukwiecenia tych obiektów już trwają i są w kompetencji Urzędu Miejskiego. Tak się złożyło, że jeden z wydziałów UM wzbogacił się o nowego pracownika – architekta krajobrazu i zarządzania zielenią. Dzięki niemu możemy wejść na wyższy poziom zarządzania terenami zielonymi w naszym mieście. Dodam, że mamy plany, aby w najbliższej przyszłości Augustów bardziej ukwiecić, aby stał się dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjnym dla turystów miastem. Oprócz rond wkrótce rozpoczniemy ukwiecanie jesienne, poza tym powstanie bardzo dużo miejsc na terenie miasta, gdzie będą dominowały piękne kwiaty. Mając w Urzędzie Miasta fachowca, architekta krajobrazu, będzie nam dużo łatwiej zrealizować nasze plany upiększania Augustowa” – mówi Filip Chodkiewicz.

Teraz pozostaje tylko czekać na pojawienie się na augustowskich rondach tej pięknej roślinności, która będzie cieszyć oko wszystkich przekraczających granice naszego miasta.