• 1
  • 2
poniedziałek, 06 wrzesień 2021 15:18

Nie wszystkich udało się uratować. Utonęło 14 osób

Napisane przez RED
Policja Podlaska Policja Podlaska

Za nami okres wakacji spędzanych przez miliony Polaków nad wodą i terenach przywodnych. Nad ich bezpieczeństwem czuwali między innymi policjanci. Pomimo dużego zaangażowania różnego rodzaju służb, w tym czasie utonęło 167 osób, z czego w województwie podlaskim 14.

Przez cały sezon nad bezpieczeństwem osób wypoczywających na podlaskich akwenach czuwają policjanci. Tylko w okresie wakacji 35 mundurowych, którzy pełnią służbę w 7 sezonowych komórkach wodnych, codziennie patrolowało zbiorniki wodne oraz tereny przywodne. Funkcjonariusze podjęli wiele akcji ratunkowych, w wyniku których 10 osób zostało uratowanych. Niestety, podczas wakacji w podlaskich wodach utonęło 14 osób, a od początku roku to 23 osoby.

W okresie wakacji na terenie kraju odnotowano 167 utonięć osób - to o 43 osoby mniej niż w sezonie wakacyjnym 2020 roku i o 36 mniej niż w roku 2019. Podkreślić należy, iż policjanci podczas prowadzonych działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych 22 razy podjęli działania skutkujące wyratowaniem osób tonących. Spotkania z wypoczywającymi nad wodą to również doskonała okazja do tego, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Policjanci przez całe wakacje przypominali, szczególnie dzieciom, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, także podczas spotkań profilaktycznych.

Źródło: Policja Podlaska

Gruby Benek
Taekwondo