• 1
  • 2
środa, 15 wrzesień 2021 14:00

Kolejne zatrzymania na polsko-białoruskiej granicy

Napisane przez KZ
POSG POSG

Wczoraj (14.09.2021 r.) ujawniono 213 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko - białoruskiej. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wszystkim próbom zapobiegli. Za pomocnictwo w organizowaniu pgpwp zatrzymano 4 osoby.

Funkcjonariusze zapobiegli 213 próbom nielegalnego przekroczenia granicy. Od początku września na granicy polsko – białoruskiej tych prób ujawniono już ponad 2,7 tys.

Wczoraj zatrzymano za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski 4 osoby. To obywatel Belgii narodowości tureckiej, obywatel Turcji z niemiecką kartą pobytu, obywatel Włoch oraz obywatel Polski mieszkaniec województwa mazowieckiego.

Zgodnie z Art. 264. § 3 Kodeksu Karnego „Kto organizuje innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. Ponadto cudzoziemcom, którzy pomagają w nielegalnym przekroczeniu granicy, wydawana jest decyzja zobowiązująca do powrotu z rygorem natychmiastowej wykonalności. Dodatkowo otrzymują one zakaz wjazdu do krajów Państw Schengen na 5 lat.

Źródło: POSG

Taekwondo
Gruby Benek