• 1
  • 2
czwartek, 16 wrzesień 2021 13:45

Zachęć dziadków do założenia konta - konkurs!

Napisane przez KK
ZUS ZUS

„Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” – to konkurs dla dzieci i młodzieży, który  ogłasza ZUS w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i szkół wyższych.

Celem  konkursu jest przedstawienie korzyści jakie płyną z umiejętności sprawnego zarządzania pieniędzmi, korzystania z internetu, bankowości elektronicznej i usług online przez osoby starsze, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Prace można przygotować w czterech kategoriach: plakat, komiks, film, infografika/ materiał multimedialny. Mogą być one  wykonać indywidualnie lub zbiorowo.

- Korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej nie musi być trudne. Najważniejsze by zrobić ten pierwszy krok. To właśnie młode pokolenie dbając o bezpieczeństwo swoich bliskich seniorów może ich  zachęcić do założenia konta. Posiadanie konta to również możliwość opłacania rachunków, robienia zakupów przez internet i załatwiania wielu urzędowych spraw. Emeryt nie musi już wyczekiwać na wizytę listonosza, a dodatkowo jego finanse  są bezpieczeństwo. Jeśli senior trzyma  pieniądze na rachunku bankowym, a nie w domu, nie naraża się na oszustwa „na wnuczka” czy „na policjanta”. Nie nosisz wówczas przy sobie gotówki, a tym samym nie musi obawiać się kieszonkowców w komunikacji miejskiej - mówi Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

Na zgłoszenia do konkursu czekamy  do 29 października br., natomiast termin nadesłania prac do ZUS mija 10 grudnia 2021 r. Autorzy zwycięskich i wyróżnionych prac w etapie centralnym otrzymują, w zależności od zajętego miejsca, nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej https://www.zus.pl/konkursbzb. W białostockim Oddziale ZUS  Koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji jest Michałowska Monika. Kontakt  mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefoniczny  85  7486650.

Katarzyna Krupicka
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Gruby Benek
Taekwondo