• 1
  • 2
czwartek, 16 wrzesień 2021 16:15

Augustowska "drogówka" kontroluje prędkość

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci z ruchu drogowego skontrolowali 63 pojazdy. Mundurowi ujawnili 56 wykroczeń, z czego blisko 40 dotyczyło przekroczeń prędkości. Wyeliminowali również z ruchu drogowego kierowcę volvo, który postanowił wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. To bilans wczorajszych działań policjantów "drogówki".

Wczoraj, po raz kolejny augustowscy funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali, z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach powiatu augustowskiego. Działania augustowskiej „drogówki” miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy najczęściej przekraczają dopuszczalną prędkość. Oprócz tego, mundurowi reagowali na każde wykroczenie, zwłaszcza te, które w sposób rażący zmniejszają bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, że prędkość jest  jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków.

W ramach działań, policjanci skontrolowali 63 pojazdy. Ujawnili 56 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego blisko 40 dotyczyło przekroczeń prędkości. W ręce funkcjonariuszy wpadł też kierowca volvo, który zdecydował się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Augustów

Gruby Benek
Taekwondo