• 1
  • 2
sobota, 18 wrzesień 2021 16:21

Symboliczne otwarcie ulic

Napisane przez DG

W piątek 17 września, o godzinie 16 odbyła się uroczystość otwarcia ulic. Na rogu ulic Tartacznej i Modrzewiowej burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk wraz z przedstawicielami władz wojewódzkich Pawłem Wnukowskim i Bogdanem Dyjukiem ogłosił zakończenie prac, które obejmowały budowę 6 ulic: Świerkowej, Jesionowej, Grabowej, Klonowej i Bukowej oraz przebudowę Modrzewiowej i Tartacznej. Ulice te pozwolą mieszkańcom Lipowca na wygodniejsze poruszanie się i są dowodem na to, że miasto jest cały czas rozwijane. Symbolicznego otwarcia ulic, które nastąpiło po ich poświęceniu, dokonały dzieci, które jadąc na rowerach i hulajnogach przerwały taśmę.

Na gości, którzy przybyli na uroczystość, czekał ciepły posiłek oraz loteria fantowa, którą zorganizowało przedsiębiorstwo POLDREN, które było również wykonawcą robót budowlanych. Na najmłodszych czekała również dmuchana zjeżdżalnia.

Przy okazji otwarcia, burmistrz Augustowa ogłosił projekt miejskich kawiarenek, będą to namioty, w których każdy będzie mógł spotkać się z burmistrzem i porozmawiać o nurtujących kwestiach. Pierwsza kawiarenka stanęła przy okazji otwarcia ulic, ale zostało zapowiedziane, że będą się one pojawiać także w pozostałych dzielnicach Augustowa.

Gruby Benek
Taekwondo