• 1
  • 2
wtorek, 21 wrzesień 2021 16:46

Augustowski Budżet Obywatelski – poznaj listę projektów i oddaj swój głos!

Napisała

Kolejny etap tegorocznego Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego dobiegł końca. Zespół weryfikacyjny zakończył swoje prace, ostatecznie dopuszczając konkretne już projekty do etapu głosowania. Wkrótce będzie można oddać swój głos! Sprawdź na co i kiedy!

Augustowski Budżet Obywatelski jest wydzieloną częścią budżetu Gminy Miasta Augustów, która głosami mieszkańców zostanie rozdysponowana na realizację wybranych przez nich projektów. W tym roku do dyspozycji jest aż 500 tysięcy złotych!

Dzięki takiemu przedsięwzięciu augustowianie mogą bezpośrednio zadecydować o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Jest to znakomita szansa na realizację własnych pomysłów oraz posiadanie wkładu w zmianę wizerunku miasta.

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Gminy Miasta Augustów. Jeśli jest to osoba małoletnia, koniecznie musi posiadać zgodę opiekuna prawnego.

Jak oddać swój głos? To banalnie proste! Wystarczy wejść na stronę zmieniamy.augustow.pl i wypełnić interaktywny formularz. Można również zagłosować w formie papierowej. Jedna osoba = jeden głos. Głosowanie będzie trwało od 4 października do 18 października 2021 roku.

Lista projektów dopuszczonych do głosowania

1. Placyk do Street Workoutu (Kalistenika)

Koszt – 87 000 zł

Lokalizacja – teren zieleni przy ul. Konwaliowej obok stacji transformatorowej (propozycje odnośnie zmiany lokalizacji parku mile widziane)

Opis projektu – projekt zakłada stworzenie specjalistycznego, w pełni wyposażonego placu do ćwiczeń siłowych. Będą tam mogli bezpiecznie trenować wszyscy, niezależnie od wieku oraz stopnia zaawansowania. Na placu będą znajdować się drążki, poręcze, drabinki, lina, ławeczka oraz specjalna nawierzchnia przystosowana do tego typu ćwiczeń.

2. Ekoplenerowa biblioteka

Koszt – 40 000 zł

Lokalizacja – trzy punkty na terenie Miasta Augustowa: park przy Starej Poczcie ograniczony ulicami Legionów, 29 Listopada oraz Kanałem Augustowskim, Park Herberta w dzielnicy Lipowiec zlokalizowany przy ulicy Klubowej oraz Lipowej oraz plac zabaw przy ulicy Ustronie.

Opis projektu – miejsce, w którym każdy amator czytania będzie mógł wypożyczyć książkę lub zasilić biblioteczkę, oddając do niej własną lekturę. Będzie to również miejsce, w którym na świeżym powietrzu będzie można oddać się przyjemności czytania.

3. Zielony Atol

Koszt – 71 500 zł

Lokalizacja – Rynek Zygmunta Augusta 44

Opis projektu – celem projektu jest wkomponowanie budynku Atolu w przestrzeń okołoparkową poprzez obsadzenie go szybkopnącym bluszczem zimozielonym. Na dachu budynku ustawione zostaną również donice z roślinami zwisającymi.

4. Projektor na budynku nowego ratusza

Koszt – 106 685 zł

Lokalizacja –przy nowym budynku Urzędu Miasta przy ulicy Młyńskiej 35

Opis projektu – na projektorze skierowanym na ścianę budynku Urzędu Miasta w Augustowie będzie można wyświetlać np. iluminacje świąteczne lub grafiki statyczne dedykowane konkretnej uroczystości. Ma to być elementem dekoracyjnym przestrzeni miejskiej.

5. Stoły do gier

Koszt – 19 038 zł

Lokalizacja – w okolicy Amfiteatru lub w innym miejscu wskazanym przez Urząd Miasta Augustowa

Opis projektu – wszyscy zainteresowani będą mogli grać w tym miejscu w tenisa stołowego oraz w szachy.

6. Bezpłatna Sterylizacja Psów i Kotów

Koszt – 50 000 zł

Lokalizacja – Miasto Augustów

Opis projektu – założeniem projektu jest ograniczenie bezdomności zwierząt w Augustowie poprzez wykonanie około 213 zabiegów sterylizacji (kastracji) kotów oraz około 90 zabiegów sterylizacji (kastracji) psów w okresie od stycznia 2022 do momentu wyczerpania środków finansowych.

7. Butelkomat

Koszt – 98 400 zł

Lokalizacja – przy budynku na ul. 3 Maja 60 w bezpośrednim sąsiedztwie nakrętkomatu

Opis projektu – celem projektu jest zakupienie pojemnika, do którego mieszkańcy będą mogli wrzucać butelki PET. Takie butelki będą ponownie przetwarzane. Jest to ukłon w stronę ochrony środowiska, przybliżeniu idei recyklingu oraz dbałości o czystość najbliższego otoczenia.

8. Profilaktyka raka szyjki macicy

Koszt – 147 750 zł

Lokalizacja – Miasto Augustów

Opis projektu – zadanie przewiduje zakup 125 sztuk szczepionek przeciwko wirusowi HPV, których odbiorcami będą dzieci i młodzież w wieku od 9 do 14 lat. Celem jest zapobieganie rakowi szyjki macicy.

Zagłosuj na jeden z projektów i miej swój wkład w rozwój Augustowa!

Źródło: zmieniamy.augustow.pl

Gruby Benek
Taekwondo