• 1
  • 2
środa, 22 wrzesień 2021 15:38

Droga ekspresowa S16 przebiegająca przez Augustów – czy jesteś ZA? Jeszcze możesz wyrazić opinię!

Napisała

Już naprawdę niewiele czasu zostało na podzielenie się swoją opinią na temat budowy drogi ekspresowej S16, która ma przebiegać przez Augustów. Każdy głos ma znaczenie!

Jakiś czas temu burmistrz Augustowa poinformował o rozpoczęciu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad badania informacyjno-konsultacyjnego dotyczącego Studium-Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla zadania: „Budowa drogi ekspresowej S16 na odcinku Raczki-Knyszyn wraz z analizą ruchu oraz materiałami do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej”.

Powyższe badanie ma na celu zaprezentowanie projektowanych przebiegów drogi ekspresowej S16 oraz przeprowadzenie ankiety, której wyniki mają być odzwierciedleniem opinii lokalnej społeczności na temat planowanej inwestycji. Dodajmy, że jeden z wariantów zakłada, iż „ekspresówka” ta ma przebiegać przez Augustów.

Każdy może wyrazić swoje zdanie na ten temat, ale zostało już naprawdę niewiele czasu. Na zgłoszenie swojej opinii w sprawie budowy i przebiegów drogi ekspresowej S16 jest czas tylko do dnia 24 września (piątek)!

Formularz ankiety dostępny jest w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Augustowie. Można go również wypełnić na stronie:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=MNr9P2vxOU-vD1X4T5LXmyqvtg6X8UBDpHT_FelOOX1UQjA1OVdSU09ROE9SN0VFMks5MkoxRTQxQi4u&fbclid=IwAR1AtEJDOBtSCzxgT339Bf9qzLgj5-OlsMXLIPVLYR4NwJEufAZapbWyHnU

Z przebiegiem wariantu i korytarzami trasy można zapoznać się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Augustowie oraz na stronie internetowej projektu:

http://s16-elk-knyszyn.pl/

Pamiętaj! Twój głos ma znaczenie!

Gruby Benek
Taekwondo