• 1
  • 2
środa, 22 wrzesień 2021 16:45

Wyrzucił babcię przez balkon. Żywą czy martwą? Nowe fakty!

Napisała
Google Maps Google Maps

Dnia 8 kwietnia 2021 roku doszło do prawdziwej tragedii – wnuk wyrzucił swoją babcię z drugiego piętra przez balkon. Dziś znamy więcej szczegółów tej sprawy. Ustalono, czy kobieta w trakcie upadku jeszcze żyła, czy może została wyrzucona już martwa.

Do tej tragedii doszło w Suwałkach, w bloku mieszczącym się przy ulicy Nowomiejskiej. Dnia 8 kwietnia wnuk wyrzucił swoją własną babcię z balkonu na drugim piętrze. Moment ten zarejestrowała kamera osiedlowego monitoringu. To krótkie, aczkolwiek wstrząsające nagranie pokazuje, jak 25-latek wynosi swoją babcię na rękach na balkon, po czym przerzuca ją przez barierkę i upuszcza. Filmik okazał się być jedynym dowodem w toczącym się przeciwko mężczyźnie śledztwie. Sprawą zajęła się suwalska prokuratura.

Dziś wiadomo już coś więcej w kwestii tego tragicznego wydarzenia. Ustalono, czy 78-letnia suwalczanka w momencie upadku jeszcze żyła, czy może wnuczek wyrzucił z balkonu już martwą babcię.

Biegli powołani przez Prokuraturę Okręgową w Suwałkach stwierdzili, że kobieta przed upadkiem żyła, a zmarła w wyniku obrażeń odniesionych na skutek wypadku. Spekulacje dotyczące tego, że staruszka zginęła w swoim mieszkaniu zostały więc kategorycznie ucięte.

Przypomnijmy – suwalczanka miała 78 lat, była wdową i mieszkała sama. Kilka miesięcy przed tragedią została potrącona przez samochód i od tej pory poruszała się o lasce. Niezbyt często wychodziła z domu, a o jej dobro, zakupy oraz porządek w mieszkaniu, dbali jej synowie oraz ich żony.

Dnia 8 kwietnia ciało kobiety zostało znalezione w ogródku pod blokiem przy ulicy Nowomiejskiej w Suwałkach.

Co dzieje się z wnukiem zmarłej? Mężczyzna cały czas przebywa w areszcie tymczasowym. Wcześniej usłyszał już zarzut zabójstwa, za co grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. W ciągu najbliższych tygodni do sądu ma zostać skierowany akt oskarżenia w tej sprawie.

Gruby Benek
Taekwondo