• 1
  • 2
piątek, 24 wrzesień 2021 14:30

UWAGA! Augustowski sanepid wydał WAŻNY KOMUNIKAT!

Napisała
PPIS w Augustowie PPIS w Augustowie

Dziś (24 września) augustowski sanepid wydał bardzo ważny komunikat. Koniecznie zobacz, przed czym ostrzega Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie!

„W związku z cyberatakiem przesyłam do Państwa ważny komunikat” – czytamy w mailu od augustowskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Poniżej pełna treść wiadomości.

„UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy NIE OTWIERAĆ linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja Sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron”.

O wypowiedź w tej sprawie poprosiliśmy panią inspektor Agatę Augusewicz z augustowskiego sanepidu.

„Wczoraj otrzymaliśmy kilka telefonów od mieszkańców naszego powiatu, że przychodzą do nich dziwne SMS-y informujące o tym, że odbiorca SMS-a znajduje się na 10-dniowej kwarantannie z powodu zakażenia covidem w jego otoczeniu. Kilka osób dzwoniło do sanepidu, żeby upewnić się, czy rzeczywiście należy respektować tę informację. Oczywiście nie potwierdziliśmy tego i natychmiast umieściliśmy ostrzeżenie na Facebooku i na naszej stronie. Zwróciliśmy się także do prasy o umieszczenie na swoich stronach tej informacji. Dziś rano również mieliśmy telefony. Na tę chwilę telefonów od mieszkańców jest mniej. O zaistniałej sytuacji powiadomił nas również GIS. Zwracamy się do obywateli, żeby usuwali taką wiadomość, bo jest ona nieprawdziwa” – poinformowała nasza rozmówczyni.

O fałszywych SMS-ach powiadamiała również policja.

„Uwaga! Linków w takich wiadomościach nigdy nie otwieramy” – ostrzegał dziś rano pan Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Pamiętaj więc o zachowaniu szczególnej ostrożności, a o wszelkich próbach oszustw od razu informuj stosowne służby. Nie daj się oszukać!

Gruby Benek
Taekwondo