• 1
  • 2
czwartek, 30 wrzesień 2021 13:49

Uciekając busem, potrącił policjanta. Użyto broni!

Napisała
KPP Sokółka / pixabay.com KPP Sokółka / pixabay.com

Dziś (30 września) doszło do potrącenia funkcjonariusza policji przez kierowcę busa. Kierujący pojazdem próbował uciec, aby uniknąć kontroli. Padły strzały z broni!

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wojnachy, niedaleko Sokółki (województwo podlaskie).

„Dzisiaj rano w Wojnachach policjant został potrącony przez kierowcę busa, który próbował uniknąć kontroli i uciec. Policjant oddał strzał w kierunku samochodu. Kierowca busa został zatrzymany. W środku samochodu znajdowało się 14 osób nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju. Nikomu z pasażerów pojazdu nic się nie stało. Potrącony policjant trafił do szpitala” – poinformował rzecznik podlaskiej policji, pan Tomasz Krupa.

Kierowcą, który w busie przewoził nielegalnych migrantów, okazał się 42-letni Gruzin. Podczas zatrzymania był bardzo agresywny w stosunku do policjantów. W ostateczności funkcjonariusze musieli użyć tasera.

W busie znajdowało się 11 obywateli Iraku i dwóch obywateli Turcji (w tym jedna kobieta). Nielegalni migranci zostali przekazani pracownikom placówki Straży Granicznej w Kuźnicy. Na miejscu czekają na tłumacza, aby w jego obecności zostać przesłuchanymi przez policjantów.

Źródło: Policja Podlaska

Gruby Benek
Taekwondo