• 1
  • 2
poniedziałek, 04 październik 2021 16:35

Bomba na granicy z Białorusią? „Kolejne prowokacje…”

Napisała
Straż Graniczna / Twitter Straż Graniczna / Twitter

Dziś (4 października) Straż Graniczna poinformowała o niebezpiecznym i wzbudzającym ogromny niepokój znalezisku na granicy z Białorusią. Wszystko wskazywało na to, że to ładunek wybuchowy!

W poniedziałek (4 października) na polsko – białoruskiej granicy znaleziono przedmiot, który swoim wyglądem do złudzenia przypominał bombę. Wystające ze znaleziska kable oraz zegarek z powtarzającym się alarmem dźwiękowym sugerowały, iż jest to ładunek wybuchowy. Po dokładnym sprawdzeniu przedmiotu okazało się, że na szczęście jest to tylko atrapa bomby.

„Kolejne prowokacje ze strony białoruskich służb. Dziś rano na granicy (Placówka SG w Nowym Dworze) znaleziono atrapę bomby. Wystające kable, zegarek z powtarzającym się alarmem dźwiękowym, miały wskazywać, że jest to ładunek wybuchowy. Tym razem na szczęście to tylko atrapa” – poinformowała Straż Graniczna we wpisie na swoim koncie na Twitterze.

Czy tego rodzaju psychologiczne „zagrywki” ze strony białoruskiej mają na celu między innymi rozszczelnienie granicy? Zdaniem polskiego rządu taki jest właśnie cel tego typu działań.

Przypomnijmy, że od dnia 2 września w 183 miejscowościach województwa podlaskiego oraz województwa lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Z początku miał on trwać 30 dni, jednak w związku z ciągłymi niepokojącymi sytuacjami na granicy Polska – Białoruś, został on przedłużony. W czwartek (30 września) Sejm wydał zgodę na przedłużenie go o 60 dni.

Źródło: Straż Graniczna / Twitter

Gruby Benek
Taekwondo