• 1
  • 2
wtorek, 05 październik 2021 16:00

#sadziliśMY i biegaliśMY [ZDJĘCIA]

Napisane przez KC
Nadleśnictwo Augustów Nadleśnictwo Augustów

3,5 tysiąca sadzonek w ciągu 3 dni otrzymali od nas mieszkańcy Augustowa i okolic, a nawet przybysze z dość odległych stron, którzy w miniony weekend odwiedzili Augustów. W grupie zainteresowanych znalazł się też Urząd Miasta Augustów i Starostwo Powiatowe.

W czwartek 30 września i piątek 1 października miejscem rozdawania sadzonek była nasze siedziba przy ulicy Turystycznej oraz Rynek Zygmunta Augusta w centrum Augustowa, zaś w niedzielę 3 października okolica amfiteatru nad jez. Necko gdzie odbywały się : Augustowski Bieg Charytatywny oraz Augustowski Półmaraton.

Zainteresowanie ludzi zadrzewianiem własnych posesji wydaje się rosnąć z roku na rok. Wiele osób musiało się zadowolić jedynie materiałami promocyjnymi, poradnictwem w kwestii zadrzewień i informacją co do możliwości nabycia sadzonek w szkółkach nadleśnictw . A że okoliczności temu sprzyjały, nasza reprezentacja z Nadleśniczym na czele zapracowała bieganiem na zwiększenie puli charytatywnej zbiórki.

Teraz musimy złapać oddech, bo za tydzień, w sobotę 9 października BARCIOWISKO nad jez. Studzieniczne i Maraton Kresowy MTB tamże (start i meta naprzeciwko naszego Centrum Edukacyjnego w Studzienicznej) na które zapraszamy.

Opr. Karol Chodkiewicz
Fot. Marek Węgrzynowicz

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Taekwondo
Gruby Benek