• 1
  • 2
poniedziałek, 11 październik 2021 05:54

Podsumowanie sezonu narciarzy wodnych MOS Augustów

Napisane przez RJ

Sezon 2021’ dobiegł końca a wraz z jego zakończeniem pojawiły się kolejne sukcesy na koncie narciarzy wodnych Klubu UKS MOS Augustów. Podczas tegorocznych startów narciarze z MOS-u zdobyli w sumie aż 54 medale w prestiżowych imprezach m.in. Mistrzostwach Polski za motorówką, Mistrzostwach Polski za wyciągiem, Międzynarodowym Konkursie Skoków za wyciągiem, Mistrzostwach Europy za wyciągiem i Mistrzostwach Świata za wyciągiem.

Narciarstwo wodne jest sportem bardzo wymagającym, wymagającym dużej siły oraz sprawności fizycznej. Tym bardziej cieszą nas tak fantastyczne wyniki augustowskiej młodzieży, która w tym sezonie zdobyła 20 złotych medali, 13 srebrnych oraz 21 medali brązowych. Wiemy ile serca wkładają w przygotowanie do sezonu. Wielkie brawa kierujemy do Zuzanny Polkowskiej, która podczas Mistrzostw Świata w skokach za wyciągiem w Sosnowcu ustanowiła nowy REKORD POLSKI skacząc na odległość 44,3m zajmując przy tym V miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wszystko czego dokonali nasi zawodnicy nie byłoby realne do osiągnięcia bez pomocy innych osób.

W imieniu Zarządu UKS MOS pragniemy serdecznie podziękować Gminie Miastu Augustów za pomoc finansową w realizacji zadania publicznego, dzięki któremu nasi zawodnicy mogli tak dobrze przygotować się do tegorocznych zawodów. Wyrazy szacunku chcemy przekazać również Ministrowi Sportu i Turystyki, dzięki któremu mogliśmy zakupić zawodnikom nowy sprzęt.

Ponadto podziękowania składamy Staroście Augustowskiemu oraz Dyrektorowi ZPM za tegoroczną, owocną współpracę oraz umożliwienie odbycia treningów za motorówką.
Dziękujemy rodzicom, którzy wspierają naszą młodzież w zdobywaniu swoich marzeń i najwyższych miejsc na podium. Towarzyszą w najważniejszych wydarzeniach sezonu i pomagają je z nami realizować.

Jednak największe podziękowania, wyrazy szacunku i uznania chcemy skierować do naszych zawodników, którzy wkładają ogrom serca i wysiłku, aby godnie reprezentować przede wszystkim siebie ale również Klub i Miasto Augustów. To dzięki ich ciężkiej pracy możemy cieszyć się i doznawać tych wszystkich wspaniałych emocji, które towarzyszą podczas ich startów w zawodach. Jeszcze raz dziękujemy, czekamy na kolejny sezon pełen wyzwań i zapraszamy na treningi wszystkich młodych ludzi, którzy chcą spróbować swoich sił z nartami. Do zobaczenia na wodzie!


Zarząd UKS MOS Augustów

Gruby Benek
Taekwondo