• 1
  • 2
wtorek, 12 październik 2021 15:18

Śmiertelny wypadek po policyjnym pościgu. Czy autem jechali migranci? [ZDJĘCIA]

Napisała
KWP Białystok KWP Białystok

Dziś (12 października) na drodze krajowej nr 19 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Policyjny pościg za samochodem, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli, zakończył się śmiercią jednej z osób. Podejrzewa się, że autem jechali migranci.

Tragiczny wypadek wydarzył się na DK 19 tuż za miejscowością Sokółka. Samochód osobowy uderzył w ciężarówkę i urządzenia drogowe. Okoliczności tego zdarzenia są jednak bardziej złożone.

„Kierowca Volkswagena nie zatrzymał się do kontroli na DK 19 tuż za Sokółką. W wyniku tego zdarzenia zginął jeden z pasażerów. Dwaj pozostali i kierowca trafili do szpitala. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia” – poinformował rzecznik podlaskiej policji.

Otrzymaliśmy również potwierdzenie, że za autem chwilę wcześniej był prowadzony policyjny pościg.

„Tak, potwierdzam. Kierowca tego samochodu nie zatrzymał się policjantom do kontroli drogowej” – powiadomił w swojej dalszej wypowiedzi rzecznik.

Podejrzewa się również, że w aucie znajdowali się nielegalni migranci.

„Wstępne ustalenia wskazują, że osoby podróżujące Volkswagenem mogą nielegalnie przebywać w Polsce” – przekazał rzecznik.

W wyniku zdarzenia, w którym jedna osoba zginęła, a trzy osoby trafiły do szpitala, droga w kierunku Białegostoku została zablokowana. Wyznaczono objazdy dla samochodów osobowych – auta kierowane są przez Wasilków. Droga dla ciężarówek jest całkowicie nieprzejezdna. W Sokółce są one natomiast kierowane w kierunku Dąbrowy Białostockiej.

Źródło: Policja Podlaska

Gruby Benek
Taekwondo