• 1
  • 2
środa, 13 październik 2021 13:41

Syryjczycy chcieli nielegalnie przekroczyć granicę

Napisane przez KJJ
POSG POSG

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wczoraj (12.10.2021 r.) zatrzymali 12 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Zatrzymano również cztery osoby, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Syrii, którzy wcześniej przekroczyli nielegalnie granicę litewsko - białoruską. Pierwsza grupa nielegalnych migrantów (8 osób)  została zatrzymana około drugiej w nocy na terenie gminy Sejny. Cudzoziemców dziewięcioosobowym  Mercedesem Vito przewoził obywatel Niemiec. Wraz z nim jako pasażer podróżował  obywatel Bośni i Hercegowiny. Obywatele Syrii, mężczyźni w wieku od 20 do 39 lat nie posiadali dokumentów uprawniających ich  do wjazdu i pobytu w Polsce. Wszyscy zostali zatrzymani.

Kolejna czteroosobowa grupa Syryjczyków została zatrzymana kilka godzin później w miejscowości Hołny Majera. Cudzoziemców przewoziło dwóch obywateli Syrii, którzy posiadali  niemieckie dokumenty pobytowe.  Czterech mężczyzn w wieku 19 – 31 również nie posiadało przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. Zostali zatrzymani.

29 – letni obywatel Niemiec,  27 – letni obywatel Bośni i Hercegowiny oraz obywatele Syrii w wieku 26 i 35 lat usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w przekroczeniu granicy wbrew przepisom za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Po wykonaniu niezbędnych czynności 12 obywateli Syrii zostanie przekazanych stronie litewskiej w ramach readmisji.

Źródło: POSG

Taekwondo
Gruby Benek