Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 18 październik 2021 15:32

"Kurier" przewoził 27 nielegalnych imigrantów

Napisane przez KZ
POSG POSG

Funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku zatrzymali obywatela Ukrainy, który samochodem popularnej firmy kurierskiej przewoził 27 nielegalnych imigrantów. To nie jedyny zatrzymany kierowca za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy w miniony weekend. W ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 21 takich osób.

17 października 2021 r. funkcjonariusze Straży Granicznej w okolicy miejscowości  Radziwiłłówka zatrzymali do kontroli  samochód dostawczy należący do znanej firmy kurierskiej. W części ładunkowej kontrolowanego auta funkcjonariusze ujawnili 27 obywateli Iraku (1 kobietę i 26 mężczyzn). Wszyscy zostali zatrzymani i zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA zawróceni do linii granicy państwa. 27-letni obywatel Ukrainy usłyszy zarzut pomocnictwa w przekroczeniu granicy wbrew przepisom.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej od początku października br. zatrzymali już 128 osób za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy polsko - białoruskiej. Wśród zatrzymanych dominują obywatele Ukrainy, Syrii, Niemiec i Polski.

Źródło: POSG