Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 18 październik 2021 16:05

Niepodległa do hymnu! Dołącz do akcji!

Napisane przez AA
Wrota Podlasia Wrota Podlasia

Dzięki tej inicjatywie Polacy w całym kraju i za granicą mają okazję się zjednoczyć. Biuro Programu Niepodległa zachęca do uczczenia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego – 11 listopada w samo południe.

Niepodległa do hymnu to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, jednoczące Polaków.

– Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy to najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w roku! – zachęcają inicjatorzy akcji.

Hymn zostanie wykonany 11 listopada o godz. 12 podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Każdy może się przyłączyć do akcji!

Pomysłodawcą i koordynatorem inicjatywy Niepodległa do hymnu jest Biuro Programu Niepodległa. Po raz pierwszy wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego odbyło się w 2018 r., w stulecie odzyskania niepodległości.

Źródło: Biuro Programu Niepodległa
Oprac.: Anna Augustynowicz
Fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Wrota Podlasia