• 1
  • 2
środa, 20 październik 2021 14:31

Nielegalnie przekroczyli granicę. Wśród nich była zakrwawiona kobieta

Napisane przez KJJ
POSG POSG

Dziś rano (20.10.2021 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy udzielili pomocy kobiecie, która tuż po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy urodziła dziecko.

Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej, w lesie, w rejonie miejscowości Czepiele zauważył grupę cudzoziemców, która nielegalnie przekroczyła polsko-białoruską granicę.  Wśród osób w tej grupie była zakrwawiona kobieta. Leżała na śpiworze. Okazało się, że przed chwilą urodziła dziecko. Funkcjonariusze wezwali służby medyczne, ale aby jak najszybciej dotrzeć do ratowników medycznych, służbowym samochodem funkcjonariusze SG zabrali matkę z dzieckiem i dowieźli do karetki pogotowia. Wraz z nowonarodzonym dzieckiem została zabrana do szpitala w Sokółce. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Są to najprawdopodobniej obywatele Iraku.

To nie jest jedyne zdarzenie, gdy zaopiekowaliśmy się rodzącą kobietą. Na początku października br. obywatelka Kongo w ciąży nielegalnie przekroczyła polsko - białoruską granicę. Także w tym przypadku funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą i zadzwonili po służby medyczne. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze SG czuwali nad zdrowiem cudzoziemki. Kobieta została przewieziona do szpitala w Sokółce i tam urodziła zdrową córeczkę. 24-letnia obywatela Kongo złożyła wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce i przebywa w Ośrodku Recepcyjnym Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Źródło: POSG

Gruby Benek