Wydrukuj tę stronę
środa, 20 październik 2021 15:30

"Nie-trzeźwy" poranek w Augustowie

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Wczoraj od rana, policjanci augustowskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców. Spośród ponad 800 skontrolowanych osób, cztery zdecydowały się na jazdę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem

Augustowscy policjanci stale kontrolują trzeźwość kierowców, poruszających się po drogach powiatu. Wczoraj od wczesnego ranka prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 800 kierowców, spośród których czterech zdecydowało się na jazdę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. W przypadku trzech kierowców badanie alkomatem wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 33-letni kierowca Audi, zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Augustowscy policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii!

Źródło: KPP Augustów