• 1
  • 2
piątek, 22 październik 2021 15:28

Pogoda nie odpuszcza. Kolejne ostrzeżenie dla województwa podlaskiego!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Po wczorajszej bardzo trudnej, niespokojnej i niebezpiecznej dobie, podczas której w całej Polsce odnotowano ponad 10 tysięcy interwencji, znów wydano ostrzeżenia. Jak widać pogoda nie ma zamiaru odpuścić – aura będzie niekorzystna również w województwie podlaskim.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś (22 października) wydali kolejne ostrzeżenie dla województwa podlaskiego. Znów chodzi o silny wiatr, który w porywach może osiągać znaczne prędkości i stwarzać niebezpieczeństwo. Jak długo ma potrwać taki stan?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało wydane dla 14 powiatów województwa podlaskiego: augustowskiego, białostockiego, grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, monieckiego, sejneńskiego, sokólskiego, suwalskiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego oraz dla Łomży, Suwałk i Białegostoku.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego-zachodu i zachodu” – czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 09:00 dnia 22.10.2021 do godziny 22:00 dnia 22.10.2021. Prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnej aury wynosi 80 procent.

Apelujemy o zachowanie ostrożności!

Źródło: IMGW

Gruby Benek