• 1
  • 2
poniedziałek, 25 październik 2021 14:33

Zatrzymano kolejnych migrantów. Łącznie to już 702 osoby! [ZDJĘCIA]

Napisała
Policja Podlaska Policja Podlaska

Wczoraj (24 października) policjanci zatrzymali kolejne osoby, które nielegalnie przebywały na terenie naszego kraju.

Dnia 24 października funkcjonariusze policji zatrzymali 7 mężczyzn, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski. To obywatele Niemiec, Polski i Ukrainy. Mężczyźni zostali zatrzymani w Hajnówce, Nowosadach, Białymstoku, Wiśniewie i Straży. W samochodach przewozili 58 osób.

Po 2:00 nad ranem policjanci z Gdańska w Hajnówce zatrzymali samochód Renault Master. Obywatel Niemiec przewoził nim 13 obywateli Iraku.

Również policjanci z Gdańska około godziny 6:00 w Nowosadach zatrzymali obywatela Polski, który Oplem przewoził 5 obywateli Iraku.

Kolejny z kierowców został zatrzymany po godzinie 8:00 w Białymstoku. To również obywatel Niemiec. Samochodem marki Ford przewoził 5 obywateli Iraku.

Obywatel Polski został zatrzymany, również przez policjantów, w Białymstoku po godzinie 9:00. Fiatem Ducato przewoził 22 obywateli Iraku.

W Wiśniewie po godzinie 13:00 policjanci z Zambrowa zatrzymali auto marki Renault, którym jechało 6 osób. (5 obywateli Somalii oraz 1 obywatel Nigerii), których przewoził obywatel Polski.

Ostatni z kurierów został zatrzymany wczoraj 30 minut przed północą w Straży. Obywatel Ukrainy przewoził w Audi 4 obywateli Iraku.

Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych.

Policjanci zatrzymali już 166 kierowców przewożących osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. W samochodach kurierów przewożone były 702 osoby.

Źródło: Policja Podlaska

Gruby Benek