• 1
  • 2
wtorek, 26 październik 2021 15:41

Agresywni migranci siłą próbowali przekroczyć granicę. Dwóch żołnierzy w szpitalu [WIDEO]

Napisane przez AG
POSG / YouTube POSG / YouTube

Wczoraj wieczorem, tj. 24.10.2021 r. doszło do kolejnej siłowej próby przedarcia się migrantów z Białorusi na stronę polską. Grupa była bardzo agresywna. Dwóch żołnierzy WP trafiło do szpitala. W grupie cudzoziemców były osoby również z koczowiska utrzymywanego przez stronę białoruską na wysokości m. Usnarz Górny.

Zdarzenie miało miejsce w odległości ok. 0,5 km od Usnarza Górnego. Grupa cudzoziemców, licząca ok. 60 osób, próbowała siłowo wedrzeć się do Polski. Cudzoziemcy używali kijów i rzucali kamieniami w funkcjonariuszy SG i żołnierzy WP. Jeden z żołnierzy został uderzony przez cudzoziemca gałęzią w twarz, a drugi kamieniem w twarz. Obaj musieli zostać przewiezieni do szpitala w Białymstoku. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - już upuścili szpital.

Drobnych obrażeń, niewymagających pomocy medycznej, doznali również funkcjonariusze Straży Granicznej. Migrantom nie udało się przedrzeć na stronę polską.

Wśród osób forsujących granicę funkcjonariusze rozpoznali białoruskich żołnierzy w cywilnych ubraniach, którzy m.in. nożycami cięli concertinę.

Dzień wcześniej z kolei,  w sobotę, cudzoziemcy również próbowali przedrzeć się do Polski w ok. Usnarza Górnego. Grupa około 70 agresywnie zachowujących się osób (m.in. rzucający kamieniami) usiłowała bezskutecznie przedrzeć się na terytorium Polski.

Od soboty, 23.10.2021 r. w koczowisku po stronie białoruskiej (Usnarz Górny) nie ma już żadnych osób. Pozostały namioty, miejsca pilnują służby białoruskie.

Zobacz nagranie! https://www.youtube.com/watch?v=1PDnRFBvrNM&t=12s

Źródło: POSG

Gruby Benek