Wydrukuj tę stronę
środa, 27 październik 2021 16:15

Migranci zdemolowali busa, którym mieli zostać wywiezieni z Polski [WIDEO]

Napisane przez AG
POSG / YouTube POSG / YouTube

Wczoraj, 26 października, doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem nielegalnych imigrantów. 37 obywateli Iraku zdemolowało busa, którym mieli zostać wywiezieni z Polski. Funkcjonariusze SG, przy wsparciu Policji, udaremnili ucieczkę migrantów.

Około godziny 22.00 patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej zauważył busa marki Peugeot (polskie nr rejestracyjne-Gniezno) o znacznie obniżonym zawieszeniu. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy SG, dlatego pojazd został zatrzymany do kontroli w okolicach Grabowca (gm. Bielsk Podlaski). Kierowcą samochodu był 27-letni Polak, mieszkaniec województwa wielkopolskiego. W przestrzeni bagażowej pojazdu wiózł 37 nielegalnych imigrantów (35 mężczyzn i 2 kobiety, wszyscy to osoby dorosłe), którzy na widok patrolu funkcjonariuszy zaczęli demolować pojazd.

Na miejsce zostały natychmiast wezwane dodatkowe patrole oraz funkcjonariusze Policji z Bielska Podlaskiego. Służby udaremniły ucieczkę migrantów. Organizator nielegalnego przekroczenia granicy pozostaje w dyspozycji SG. Ze wstępnej oceny przebiegu zdarzenia wynika, że osoba ta dopuściła się przestępstwa organizowania nielegalnej migracji, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi 3 lata pozbawienia wolności. Dalsze decyzje w sprawie postawienia zarzutów podejmie prokurator w toku postępowania karnego.

Źródło: POSG