Wydrukuj tę stronę
czwartek, 28 październik 2021 15:35

Trwa zbiórka dla schronisk. Jeszcze możesz pomóc!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Ponieważ jesień i zima to szczególnie trudny okres dla bezdomnych zwierząt, nawet tych zamieszkujących schroniska, pewna sieć sklepów postanowiła nieco poprawić los bezdomniaków, organizując dla nich zbiórkę żywności oraz innych potrzebnych im rzeczy. Jeszcze jest czas żeby pomóc!

Akcja zbiórki dla schronisk dla zwierząt „Nakarm psiaka z Gamą” rozpoczęła się 18 października i potrwa do końca miesiąca. Do specjalnie przygotowanych pojemników klienci sklepów mogą wkładać artykuły pierwszej potrzeby, które pomogą przetrwać zimę zwierzętom zamieszkującym przytuliska. Rzeczy, które są najbardziej potrzebne to: karma sucha i mokra, uprane koce i ręczniki, produkty do pielęgnacji, smycze, zabawki, miski, obroże. Zbiórkę dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – Oddział w Augustowie zorganizowało 12 sklepów sieci Gama i Społem.

„Nasza grupa zakupowa sieci sklepów Gama i Społem wyszła z inicjatywą, aby przed trudnym okresem zimowym zebrać trochę rzeczy, które pomogą zwierzętom w schroniskach w Sonieczkowie i Cyganowie przetrwać ten ciężki czas. Jest to wspólna akcja tych dwóch sieci. Pojemniki cały czas się zapełniają – mieszkańcy chętnie uczestniczą w tej zbiórce. Po zakończeniu akcji przeliczymy i zważymy wszystkie rzeczy i przekażemy je augustowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami. Zebrane produkty finalnie znajdą się w schroniskach” – poinformowała pracownica działu handlowego sieci sklepów biorących udział w akcji.

Czy faktycznie zbiórka w poszczególnych sklepach w Augustowie przebiega tak pomyślnie?

„Przyniesione przez mieszkańców rzeczy zbieramy do kartonów. Aby dać dobry przykład i zachęcić do zapełniania kartonu, od naszego sklepu przekazaliśmy worki z suchą karmą” – mówi pracownica jednego ze sklepów.

„Wszyscy w naszym sklepie z wielkim zapałem podeszliśmy do akcji „Nakarm psiaka z Gamą”. Wiele rzeczy, które już znalazły się w pojemniku, zostały włożone przez naszych pracowników, ponieważ każda z nas ma w domu zwierzęta. Ja sama mam cztery koty, pani kierownik ma psa. Zbiórka jest inicjatywą sieci Gama i chociaż nasz sklep znajduje się w biedniejszej dzielnicy miasta, nasi klienci bardzo chętnie pomagają zwierzętom, zapełniając pojemnik darami” – opowiada pracownica kolejnego sklepu w Augustowie.

„Chociaż akcja zaplanowana jest do końca miesiąca, już od samego początku było widać, że nie tylko jeden karton będzie zapełniony. Z przyjemnością patrzymy, że ludzie z troską podchodzą do pomocy zwierzętom, zwłaszcza jeśli chodzi o przetrwanie zimy. Wrzucają produkty i często opowiadają nam o swoich domowych zwierzakach” – informuje pracownica innego sklepu Gama.

Na temat akcji rozmawialiśmy również z jedną z wolontariuszek ze schroniska Sonieczkowo.

„Jest to bardzo cenna inicjatywa, która pomoże nam w opiece nad naszymi zwierzakami. Muszę powiedzieć, że dość często różne sklepy organizują wśród swoich klientów podobne zbiórki. Każda rzecz, każda pomoc jest dla nas nieoceniona” – przekazała nasza rozmówczyni.

Wszystkie dary można dostarczać do Sklepów Gama od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia sklepów.

Adresy sklepów biorących udział w akcji:

 • Gama, Sklep nr 2, Rynek Zygmunta Augusta 36, 16-300 Augustów
 • Gama Mini, Sklep nr 3, ul. Nadrzeczna 105, 16-300 Augustów
 • Gama, Sklep nr 6, ul. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 4, 16-300 Augustów
 • Gama, Sklep nr 11, ul. Śródmieście 1A, 16-300 Augustów
 • Gama Mini, Sklep nr 12, ul. 29 Listopada 8a, 16-300 Augustów
 • Gama, Sklep nr 16, ul. Konopnickiej 10, 16-300 Augustów
 • Sklep 01, ul. Młyńska 5, 16-300 Augustów
 • Sklep 04, ul. Turystyczna 4, 16-300 Augustów
 • Sklep 05, ul. Waryńskiego 25, 16-300 Augustów
 • Sklep 07, ul. Malinowa 1, 16-300 Augustów
 • Sklep 08, ul. Nowomiejska 83, 16-300 Augustów
 • Sklep 09, ul. Hoża 4, 16-300 Augustów

Do końca akcji zostało już naprawdę niewiele czasu, dlatego zachęcamy wszystkich gorąco do wzięcia w niej udziału. Pomóżmy zwierzakom przetrwać zimę!