• 1
  • 2
środa, 03 listopad 2021 14:35

Podsumowanie akcji "ZNICZ 2021"

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Podczas pięciodniowej akcji ”ZNICZ” każdego dnia kilkudziesięciu policjantów dbało o bezpieczeństwo podróżujących po augustowskich drogach i w rejonie cmentarzy. Mundurowi obserwowali zachowania kierowców i pieszych, ale także służyli radą i pomocą. W tym czasie na augustowskich drogach nie doszło do ani jednego wypadku drogowego, odnotowano natomiast 14 kolizji drogowych. Niestety nie zabrakło też kierowców, którzy wsiedli do swoich aut pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym tygodniu w piątek, augustowscy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego powiatu akcję „Znicz”. Działania, w które zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów każdej doby, zakończyły się wczoraj późnym wieczorem. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo na drogach, a w razie potrzeby, służyli radą i pomocą. Zapewniali porządek oraz upłynniali ruch w rejonie cmentarzy. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne, promujące między innymi prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród pieszych. Szczególną uwagę zwracali na noszenie odblasków w widocznych miejscach, przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach jest to ich obowiązek.

Dzięki wytężonej pracy policjantów, ruch podczas świątecznego weekendu w rejonach cmentarzy odbywał się płynnie i bez większych utrudnień. W tym czasie na augustowskich drogach nie doszło do ani jednego wypadku drogowego, odnotowano natomiast 14 kolizji drogowych. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 7 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Źródło: KPP Augustów

Gruby Benek