Wydrukuj tę stronę
piątek, 05 listopad 2021 15:33

Odeszła na wieczną wartę

Napisała
akklub / Facebook akklub / Facebook

Dnia 3 listopada 2021 roku zmarła ppor. Anna Urbanowska, ps. „Lalka”, żołnierz Armii Krajowej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w augustowskiej bazylice.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 3 listopada 2021 r., w wieku 95 lat, odeszła na wieczną wartę ppor. Anna Urbanowska, z domu Ryniewicz, ps. „Lalka”, żołnierz Armii Krajowej, łączniczka oddziału Obwodu Suwałki Armii Krajowej, dowodzonego przez Juliana Wierzbickiego, ps. „Roman“. Przepiękny człowiek, kobieta mądra, wrażliwa, skromna i – pomimo brzemienia bolesnych doświadczeń – uśmiechnięta i życzliwa ludziom. Była członkiem augustowskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, przyjacielem Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Augustowie. CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI! Niech spoczywa w Panu”.

Taką smutną wiadomość przekazał Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie.

Pożegnać zmarłą można dziś (5 listopada) w kaplicy przy ul. ks. Skorupki w Augustowie. Jej ciało jest wystawione od godziny 14:00.

Pogrzeb ppor. Anny Urbanowskiej odbędzie się dnia 6 listopada (sobota). Wyprowadzenie ciała do Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie nastąpi o godzinie 13:00. Tam, o godzinie 13:15, odbędzie się msza pogrzebowa.

 

Źródło: Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Augustowie / Facebook