• 1
  • 2
poniedziałek, 08 listopad 2021 14:37

Sukcesy tenisistów stołowych UKS Białobrzegi

Napisane przez JM

W sobotę (30 października) w Oleckiej Hali Lega odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Olecka. W różnych kategoriach wiekowych startowało ponad 120 zawodników z województw: warmińsko - mazurskiego i podlaskiego. Rewelacją turnieju został 13 letni Karol Szeszko z UKS Białobrzegi trzykrotnie stając na podium.

Zwyciężył kategorię kadetów oraz najbardziej prestiżową open (po raz pierwszy w życiu), dodatkowo wywalczył drugie miejsce w grze podwójnej (z Łukaszem Mikuckim – MUKS PIŁECZKA Pisz). Sukcesy odnieśli też inni zawodnicy białobrzeskiego klubu. Drugie miejsca w kategorii open wywalczył Szymon Siłkowski, w kategorii junior Maciej Bronakowski oraz w kategorii 60+ Henryk Szeszko, natomiast w grze podwójnej na trzecim stopniu podium staneli Maciej i Michał Bronakowscy. Wysokie miejsca w swoich kategoriach zajęli też pozostali zawodnicy UKS Białobrzegi. Tuż za podium uplasowali się Marek Smalkowski w kategorii 60+ oraz Jacek Motybel w kategorii 50+, natomiast piątą lokatę w kategorii 50+ zajął Jarosław Dobrzyński.

 Zawodnicy UKS Białobrzegi potwierdzili wysoką formę dzień później (31 października) odnosząc drugie z kolei, okazałe zwycięstwo w II lidze tenisa stołowego pokonując „u siebie” SKTS Sokółka i to aż 8:2. Po dwa zwycięstwa odnieśli Michał Bronakowski oraz Szymon Siłkowski, jedną wygraną zanotował Maciej Bronakowski i robiący błyskawiczne postępy kadet Karol Szeszko. Zwycięstwa odnieśli również oba deble Michał i Maciej Bronakowscy oraz Szymon Siłkowski/Karol Szeszko.

Należy również wspomnieć, iż w I kolejce II ligi UKS Białobrzegi również zwyciężył, pokonując w meczu wyjazdowym drużynę LKS Pogranicze Kuźnica 7:3. Po dwóch kolejkach, drużyna z Białobrzeg jest wiceliderem tych rozgrywek tuż za Dojlidami Białystok.

 

Jacek Motybel

Gruby Benek