Wydrukuj tę stronę
wtorek, 09 listopad 2021 16:29

62-latka ukradła saszetkę z pieniędzmi. Kobietę odwiedzili augustowscy kryminalni

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy kryminalni zatrzymali kobietę, która ukradła saszetkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie blisko 5000 złotych. 62-latka zabrała saszetkę, pozostawioną w aptece przez właściciela. Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek, augustowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży saszetki z dokumentami i pieniędzmi w kwocie blisko 5000 złotych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że robiąc zakupy w aptece, położył saszetkę z zawartością na ladzie. Zapłacił za zakupy i wyszedł z apteki. Po 10 minutach zorientował się, że nie ma przy sobie saszetki. Kiedy wrócił do apteki, saszetki już tam nie było. Na miejscu zdarzenia, policjanci przejrzeli zapis z monitoringu. Na nagraniu zobaczyli, jak stojąca za pokrzywdzonym kobieta podchodzi do lady i zabiera pozostawioną  przez niego saszetkę. Augustowscy kryminalni szybko ustalili tożsamość kobiety i natychmiast odwiedzili 62-latkę w mieszkaniu. Tam odzyskali skradzioną saszetkę z dokumentami i 3000 złotych. Resztę skradzionych pieniędzy kobieta zdążyła już wydać. 62-latka usłyszała zarzut kradzieży. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że hasło "Znalezione - nie kradzione" nie ma nic wspólnego z prawdą. Jeśli znajdujesz jakikolwiek przedmiot, to zgodnie z przepisami należy zwrócić go właścicielowi lub oddać do biura rzeczy znalezionych. Jeżeli tego nie zrobisz to stajesz się osobą, która łamie prawo.

Źródło: KPP Augustów