• 1
  • 2
poniedziałek, 15 listopad 2021 14:44

ZUS będzie czynny krócej

Napisane przez KK
ZUS ZUS

Od 22 listopada 2021 do 31 marca 2022 r. obsługa klientów  w poniedziałki odbywać się będzie do godz. 17.00. Zmiana jest podyktowana  sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju i narastającą liczbą zakażeń wirusem SARS-Cov2.

- Nasi pracownicy przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa cały czas obsługują klientów. Udzielają informacji, pomagają wypełnić dokumenty, złożyć wnioski czy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli nie chcemy czekać w kolejce,  możemy wcześniej taką wizytę w ZUS zarezerwować przez internet na Platformie Usług Elektronicznych ZUS lub telefonicznie. Aby umówić wizytę przez telefon w jednej z placówek Oddziału ZUS w Białymstoku, należy zadzwonić pod numer 87 565 27 13 - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Cały czas są również dostępne w placówkach ZUS skrzynki na dokumenty, do których można samodzielnie składać papierowe wnioski, dokumenty lub pisma.

- Osoby odwiedzające nasze Sale Obsługi Klienta nadal muszą używać maseczek ochronnych osłaniające nos i usta do czasu obowiązywania wytycznych rządowych –  dodaje rzeczniczka.

Klienci  ZUS mogą również zadławić swoje sprawy bezpiecznie i wygodnie podczas e-wizyty bez wychodzenia z domu. Aby  spotkać się online z pracownikiem Zakładu wystarczy mieć dostęp do internetu, smartfon, tablet lub komputer z kamerką.

Katarzyna Krupicka
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Gruby Benek