Wydrukuj tę stronę
piątek, 19 listopad 2021 10:29

Już tylko do 30 listopada można złożyć wniosek o wyprawkę szkolną

Napisane przez RED

Tylko do końca listopada tego roku można składać wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Od tego roku obsługą świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Składanie wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną.

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu "Dobry Start". W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie przez internet – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

- Jak wynika z najnowszych danych ZUS w całym kraju wypłacono już blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci w ramach programu "Dobry Start". W województwie podlaskim Zakład przekazał już 37 mln zł na niemal 124 tys. dzieci. O świadczenie 300 plus rodzice i opiekunowie w naszym regionie złożyli do tej pory ponad 86 tys. wniosków. – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże i większość osób złożyła już wnioski. Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20-tego roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start", także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia, znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS.

- Jest tam widoczny status obsługi wniosku, jak również szczegółowe informacje o świadczeniu. Na Platformie Usług Elektronicznych znajduje się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie. Może to być wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia - wyjaśnia rzeczniczka.

Świadczenie z programu "Dobry Start" jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Źródło: regionalny rzecznik prasowy
ZUS województwa podlaskiego