• 1
  • 2
środa, 24 listopad 2021 16:16

Kolejny szturm na granicę [WIDEO]

Napisane przez KZ
POSG / YouTube POSG / YouTube

Minionej doby odnotowaliśmy trzy próby siłowego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy. Największa grupa liczyła około 100 osób.

We wtorek (23.11.2021 r.) po 19.00, na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych, grupa około 100 osób rozpoczęła szturm na naszą granicę. Cudzoziemcy rzucali kamieniami w kierunku posterunków Wojska Polskiego, następnie na zabezpieczenia graniczne rzucono specjalnie skonstruowaną platformę. Po niej migranci masowo, nielegalnie przekroczyli granicę. Całe zdarzenie nadzorowali i nagrywali białoruscy żołnierze. Cudzoziemcy, którzy przekroczyli granicę wbrew przepisom zostali zatrzymani i doprowadzeni do linii granicy państwa. Dwie osoby z tej grupy, obywatele Iraku zostali zabrani do szpitala.

Do dwóch kolejnych zdarzeń doszło na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Mielniku. Grupy około 30 i 40 osób, przy użyciu podestu rzuconego na ogrodzenie, sforsowali zabezpieczenia graniczne. W kierunku polskich służb były rzucane  petardy hukowe, kamienie oraz kawałki drewna. Jeden z żołnierzy został poszkodowany. W obu przypadkach wszystkie osoby, bezpośrednio po nielegalnym przekroczeniu granicy, zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa.


Źródło: POSG

Gruby Benek