• 1
  • 2
piątek, 26 listopad 2021 15:36

Korzystanie z lodowiska będzie jeszcze przyjemniejsze

Napisała
CSiR Augustów CSiR Augustów

W Augustowie przygotowania do sezonu zimowego trwają w najlepsze. W tym roku również lodowisko miejskie zostało wzbogacone o element, który znacznie uprzyjemni korzystanie ze ślizgawki.

Augustowskie Centrum Sportu i Rekreacji to nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, w którym mieszkańcy oraz odwiedzający miasto turyści mogą spędzać wolny czas, odpoczywać i rozwijać oraz doskonalić swoje pasje sportowe. Basen sportowy oraz rekreacyjny czy sala fitness to tylko część propozycji obiektu. Oprócz tego latem można korzystać z kąpielisk na plaży i wszystkich atrakcji z tym związanych, a zimą CSiR zaprasza do korzystania z lodowiska. Dostępne są także między innymi korty tenisowe, boiska i stadion, na którym odbywa się wiele imprez sportowych.

Dziś skupimy się na lodowisku, które ostatnio zostało wzbogacone o nowy kontener. Do czego będzie on służył i w jaki sposób przyczyni się do uatrakcyjnienia korzystania z lodowiska? O tym opowiedział nam dyrektor CSiR, pan Paweł Głowacki.

„Zakup nowego, większego kontenera, to inicjatywa pana burmistrza Mirosława Karolczuka. Od dawna planowaliśmy ten zakup, ustalaliśmy jego parametry i funkcjonalność. Chcieliśmy, aby w cywilizowany sposób ludzie mogli kupować bilety, w jak najlepszych warunkach mogli wypożyczać łyżwy, a nasi pracownicy mieli również lepsze warunki pracy. Zakupiliśmy drugą, dobrej jakości ostrzałkę, dzięki której, w celu poprawy jakości sprzętu, będzie można ostrzyć łyżwy” – opowiada dyrektor obiektu.

Szata zewnętrzna kontenera przy lodowisku licuje z klimatem pozostałych obiektów tego typu.

„Zamysłem pana burmistrza było to, aby zarówno funkcjonalność, jak również kolorystyka kontenerów, ich szata zewnętrzna, były jednolite, żeby po prostu mieściły się w jednym klimacie. Chcielibyśmy, aby latem kontener z lodowiska był przenoszony na POSTiW, gdzie pełniłby rolę miejsca na sprzęt wodny, kapoki i tym podobne” – mówi pan Głowacki.

Każda zmiana, która prowadzi do ułatwienia korzystania z obiektów sportowych, do ich udoskonalania i dostępności, jest zawsze cenną inicjatywą. Jednak takie zmiany pociągają za sobą pewne koszty. O nie również zapytaliśmy dyrektora CSiR.

„Dzięki remontom, zakupom nowego sprzętu, nowoczesnym rozwiązaniom, w Augustowie mamy bardzo dobre warunki do uczestnictwa mieszkańców w różnych dyscyplinach sportu. Cena za nowy kontener była solidnie wynegocjowana, dlatego koszt zakupu wyniósł 45 tysięcy złotych. Kontener wygląda imponująco, a czy będzie tak funkcjonalny jak planowaliśmy, wkrótce się przekonamy” – mówi pan dyrektor.

Nowoczesne zaplecze dla korzystających z miejskiego lodowiska już stoi. Oby jak najlepiej służyło łyżwiarzom wypożyczającym sprzęt do zabawy na tafli.

Gruby Benek