• 1
  • 2
wtorek, 30 listopad 2021 13:50

(Nie)trzeźwy poniedziałek na augustowskich drogach

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie powiatu augustowskiego badali trzeźwość kierowców. Okazało się, że pieciu z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pomimo ciągłych apeli, zdarzają się osoby, które wsiadają za kółko na "podwójnym gazie". Tak też było minionej doby, podczas działań „Trzeźwy poniedziałek”, prowadzonych na terenie miasta i powiatu augustowskiego. Mundurowi zbadali trzeźwość ponad 700 kierowców. W trakcie akcji policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Niechlubną rekordzistką okazała się 54-letnia kierująca mercedesem. Mieszkanka Augustowa jadąc do pracy miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł tuż przed 8, na jednej z głównych ulic w Augustowie. Jadący fiatem 37-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma obowiązujący od pół roku zakaz prowadzenia pojazdów. Szybko wyszło na jaw również, że jest on poszukiwany przez augustowski sąd do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności, za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości. Ostatni z nietrzeźwych kierowców wpadł bo spowodował kolizję. Policjanci ustalili, że kierowca toyoty na jednym z parkingów w Augustowie uderzył w zaparkowane renault i uciekł. Mundurowi szybko ustalili kierowcę pojazdu, którym okazał się 58-letni augustowianin. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Pozostali nietrzeźwi kierowcy mieli od ponad pół do ponad promila alkoholu w organizmie. Wszyscy kierowcy, którzy posiadali prawo jazdy, stracili je. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Augustów

Gruby Benek