• 1
  • 2
poniedziałek, 13 grudzień 2021 14:04

Piątkowe działania augustowskiej "drogówki"

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

W miniony piątek, po raz kolejny augustowscy funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali, z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach powiatu augustowskiego. Działania augustowskiej „drogówki”, miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach działań, policjanci skontrolowali 59 pojazdów. Ujawnili 41 wykroczenia w ruchu drogowym, z czego blisko 36 dotyczyło przekroczeń prędkości przez kierujących pojazdami.

W miniony piątek, po raz kolejny augustowscy funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzali, z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach powiatu augustowskiego. Policyjnym nadzorem objęte były w pierwszej kolejności drogi o największym zagrożeniu zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze kontrolowali również prędkość w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas działań, oprócz kontroli prędkości, policjanci zwracali szczególną uwagę na:

- stan trzeźwości kierowców;
- stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci;
- stan techniczny pojazdów;
- przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie przeprowadzonych działań na terenie naszego powiatu, policjanci skontrolowali 59 pojazdów. Ujawnili w sumie 41 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 36 dotyczyło przekroczeń prędkości przez kierujących pojazdami.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Ponadto, mundurowi zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Źródło: KPP Augustów

Gruby Benek