Wydrukuj tę stronę
wtorek, 14 grudzień 2021 14:43

SMS od "ZUS" - tym razem to nie oszustwo

Napisane przez KK
ZUS ZUS

Od 1 grudnia klienci, którzy ustawili na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS subskrypcję powiadomień o nowych zdarzeniach na koncie, dostają SMS-y z adresu „ZUS”. Dotychczas jako nadawca wiadomości wyświetlał się numer 2075.

Każdy klient Zakładu może włączyć na PUE ZUS subskrypcję powiadomień o nowych zdarzeniach na koncie. Dzięki temu otrzyma informacje, że ZUS przesłał mu dokument, lekarz wystawił zwolnienie albo jaki termin zarezerwował sobie na wizytę w ZUS.

- Dotychczas takie wiadomości przychodziły z numeru 2075. Od 1 grudnia zamiast tego numeru jako nazwa nadawcy wyświetla się napis „ZUS” – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Aby włączyć subskrypcję powiadomień o nowych zdarzeniach na koncie, wystarczy zalogować się na PUE ZUS i w zakładce „Ustawienia. Konfiguracja profilu” wybrać „Ustawienia subskrypcji”. - Powiadomienie może przychodzić SMS-em na telefon albo na adres e-mail – w zależności od tego, jaką opcję wybierze użytkownik – wyjaśnia rzeczniczka.

Katarzyna Krupicka
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego